Vienna Insurance Group

“Zameriavame sa na to, aby sme našim klientom v Rakúsku a strednej a východnej Európe ponúkali vlastné produkty a služby šité na mieru podľa ich potrieb. Naša stratégia je zameraná na trvalo udržateľnú ziskovosť a stabilný rast príjmov, čím sa stávame spoľahlivým partnerom v týchto rýchlo sa meniacich časoch.”

Pre spoločnosť Vienna Insurance Group (VIG) pracuje viac ako 25 000 zamestnancov v približne 50 spoločnostiach v 25 krajinách. Vyvíjame poistné riešenia v súlade s osobnými a lokálnymi potrebami, čo z nás urobilo jedného z lídrov v oblasti poisťovníctva v Rakúsku a strednej a východnej Európe.

Odbornosť a stabilita

Vienna Insurance Group je medzinárodná poisťovacia skupina so sídlom v hlavnom meste Rakúska. Po páde železnej opony v roku 1989 sa spoločnosť VIG rýchlo rozšírila z čisto rakúskeho biznisu na medzinárodnú skupinu. VIG je synonymom stability a odbornosti pri poskytovaní finančnej ochrany pred rizikami. Počiatky skupiny sa datujú do roku 1824. Takmer dve storočia skúseností spolu s dôrazom na našu kľúčovú kompetenciu poskytovania poistného krytia tvoria pevný a bezpečný základ pre viac ako 20 miliónov zákazníkov skupiny.

Zameranie na strednú a východnú Európu

Okrem Rakúska kladie VIG dôraz na strednú a východnú Európu ako svoj domáci trh. Viac ako polovica vygenerovaného poistného celej skupiny pochádza zo strednej a východnej Európy. Aj obchodná činnosť spoločnosti VIG je sústredená do tohto regiónu, a to predovšetkým vzhľadom na prognózy hospodárskeho rastu v strednej a východnej Európe, ktoré sú minimálne dvojnásobne vyššie v porovnaní so západnou Európou. Ďalším dôvodom je súčasná úroveň hustoty poistenia, ktorá je stále výrazne pod priemerom EÚ.

Prítomnosť na lokálnych trhoch

VIG vníma finančné zabezpečenie svojich klientov ako svoju zodpovednosť. Riadi sa stratégiou viacerých značiek, založenou na etablovaných značkách v regiónoch a lokálnej forme podnikania. V konečnom dôsledku úspech skupiny a blízkosť k zákazníkom vychádza zo silných stránok jednotlivých značiek a lokálneho know-how.

Finančná sila a bonita

VIG má podľa medzinárodne uznávanej ratingovej agentúry Standard & Poor's rating A+ so stabilným výhľadom, čo znamená, že zostáva najlepšie hodnotenou spoločnosťou s hlavných indexom Viedenskej burzy cenných papierov ATX. Vienna Insurance Group je kótovaná na burzách vo Viedni aj Prahe. Približne 70 % akcií VIG je vo vlastníctve Wiener Städtische Versicherungsverein - stabilného kľúčového akcionára s dlhodobým zameraním. Ostatné akcie sú verejne obchodovateľné.

Ďalšie informácie o VIG sú dostupné na webovej stránke www.vig.com a vo Výročnej správe skupiny VIG.

Mapa skupiny Vienna Insurance Group