Festivalovú zábavu dokáže pokaziť škoda bez poistenia

23.06.2016

"Tanec, spev, občerstvenie, posedenie pod holým nebom. Počas leta si môžete vybrať z pestrej ponuky festivalov v rôznych kútoch Slovenska. Ak by vám počasie náhodou nevyšlo, vieme čo treba robiť v prípade škody na majetku, zatopenia alebo úrazov. S poistením si zábavu nepokazíte."

Ponuka divadelných, tanečných, filmových, detských, tradičných, gastro, rockových, popových alebo folklórnych festivalov je aj tento rok bohatá. Každý si môže vybrať žáner, ktorý mu vyhovuje. Spoločnou črtou všetkých open air podujatí je zábava a užívanie si leta plnými dúškami. Takmer každý víkend sa koná aspoň jeden festival, ktorý môžete navštíviť v rôznych častiach Slovenska. Môžete si vybrať, na ktorý a kedy sa vyberiete, žiaľ, počasie, prípadne iné nepredvídané udalosti neovplyvníte. Poistenie môže zmierniť následky škôd. Každý organizátor akcie má, resp. by mal mať podujatie poistené, takže ak nastanú situácie ako požiar, zatopenie, krúpy, či víchrica a zanechajú stopy na majetku organizátora, poistenie vyplatí odškodné.

Za parkovisko zodpovedá organizátor

Poistenie majetku a všeobecnej zodpovednosti za škodu právnických a podnikajúcich fyzických osôb zastrešuje aj odškodné pre návštevníkov festivalu. Napríklad, ak dôjde ku krádeži alebo poškodeniu vozidla na parkovisku, ktoré je súčasťou akcie a je označené ako strážené, môžete si nárokovať na vyplatenie náhrady za majetkovú ujmu.

Odškodné za zranenie

Ak dôjde k úrazu na akomkoľvek podujatí v dôsledku pochybenia usporiadateľa akcie, máte nárok na odškodnenie za toto zranenie. Výška odškodného sa odvíja od stupňa úrazu podľa oceňovacích tabuliek poisťovne.

Desať tipov ako si užiť festival: 

1. Počas horúcich letných dní telo stráca viac tekutín, preto ich pravidelne dopĺňajte.
2. Zabaľte si malý batoh so všetkým nutným – peňaženka, mobil, kľúče od auta, fľaša vody, malá desiata, vlhčené obrúsky – a majte ho vždy pri sebe.
3. Aby ste predišli úpalu, noste pokrývku hlavy.
4. Obujte si tenisky, vyhnete sa možnému zraneniu chodidiel počas tancovania pod pódiom.
5. Ak sa s kamarátmi rozdelíte, dohodnite si čas a miesto stretnutia pre prípad, že sa vám vybije mobil.
6. Dopredu si naplánujte zoznam koncertov, ktoré chcete vidieť, aby ste nezmeškali žiadnu zo svojich obľúbených kapiel. 
7. Pokiaľ nie ste zvyknutí na jedlo z rýchleho občerstvenia, vyvarujte sa mu aj na festivale. Predídete tak tráviacim ťažkostiam či možnej otrave jedlom.
8. Pri pití alkoholu sa nesnažte za každú cenu držať tempo s priateľmi, ktorí znesú viac a začnite s ním až po zotmení, keď už nie je tak teplo.
9. Celodenný pobyt na slnku bez patričnej ochrany môže viesť k spáleniu pokožky. Aby ste sa tomu vyhli, používajte krém na opaľovanie.
10. Extra tip: nezabudnite si pribaliť repelent.

Aj neuveriteľné sa stáva
Na jednom z festivalov nastala netradičná situácia. Počas svojho tanečného vystúpenia sa súbor z nenazdania pred očami publika prepadol pod pódium. Neskôr usporiadatelia po dôkladnej prehliadke zistili, že dosky, ktoré znamenajú svet, boli prehnité a váhu členov skupiny nevydržali.  

Sledujte nás na sociálnych sieťach