Požiar na sídlisku môže ohroziť aj verejný majetok

21.01.2020

"KOMUNÁLNA poisťovňa je od svojho vzniku – viac ako 25 rokov – doma v mestách a obciach na Slovensku, kde sa sústreďuje najmä na poistenie verejného majetku a zodpovednosti."

KOMUNÁLNA poisťovňa je od svojho vzniku – viac ako 25 rokov – doma v mestách a obciach na Slovensku, kde sa sústreďuje najmä na poistenie verejného majetku a zodpovednosti. Nedávne tragické udalosti pri výbuchu plynu v prešovskom bytovom dome opäť pripomenuli dôležitosť poistenia osobného, ale i verejného majetku. Poškodené boli totiž nielen byty v panelákoch, škody vznikli aj na verejnom majetku. Ak ste mesto či obec, s naším špeciálne navrhnutým poistením zodpovednosti za škody ochránite rozpočet pred nečakaným bremenom náhrady škôd, ktoré môže hroziť nielen pri veľkých tragédiách ako sú záplavy, požiare a víchrice, ale napríklad aj pri výstavbe alebo údržbe komunikácií, kultúrnych či športových zariadení alebo pri zabezpečovaní verejnoprospešných služieb.

KOMUNÁLNA poisťovňa je už 19 rokov súčasťou medzinárodnej poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group (VIG). Do VIG patria aj silné rakúske poisťovne, čo nám zabezpečuje stabilnú podporu a istotu pre našich klientov. KOMUNÁLNA poisťovňa zároveň úzko spolupracuje so Združením miest a obcí Slovenska a pozná tak potreby tohto segmentu klientov.

V prípade ochrany majetku odporúčame niekoľko tipov, ako sa ochrániť:

  • Ubezpečte sa, že máte mestský či obecný majetok poistený v dostatočnej výške. Podpoistenie môže spôsobiť nižšiu vyplatenú čiastku pri poistnej udalosti.
  • Majetok môžete ochrániť aj prostredníctvom bezpečnostných dverí. Už v základnej výbave dokážu zabrániť vniknutiu ohňa a dymu do vnútorných priestorov od 30 do 60 minút v závislosti od typu bezpečnostnej triedy.
  • Dôležité dokumenty môžete uložiť do protipožiarnych sejfov.

Vedeli ste, že...

  • Poistenie bytových priestorov kryje spoločný priestor chodieb, schodiská a okná.
  • Poistenie nehnuteľnosti kryje stavebné súčasti bytu či nebytového priestoru: vnútorné priečky, okenné sklá, dvere, ale aj podlahy, kuchynské linky či vstavané skrine.
  • Poistenie domácnosti zabezpečuje vybavenie bytu.

Sme tu pre všetko, na čom záleží, preto myslite na bezpečnosť a nezabúdajte na dobré poistenie od špecialistu na mestá a obce.

Sledujte nás na sociálnych sieťach