Bezpečná komunita učí deti predchádzať rizikám

22.07.2019

"BRATISLAVA 2. júla - Naučiť deti predchádzať rizikám a upovedomiť ich o nebezpečných situáciách je hlavnou úlohou vzdelávacieho projektu Bezpečná komunita. Do programu, ktorý vyhlásila Komunálna poisťovňa, sa môžu zapojiť materské i základné školy zo 71 okresov Slovenska. Jedna materská a jedna základná škola zo všetkých prihlásených zároveň môžu získať detské ihrisko v hodnote 300000. Pre deti sú pripravené ceny v celkovej hodnote viac ako 1600000."

Naučiť deti predchádzať rizikám a upovedomiť ich o nebezpečných situáciách je hlavnou úlohou vzdelávacieho projektu Bezpečná komunita. Do programu, ktorý vyhlásila Komunálna poisťovňa, sa môžu zapojiť materské i základné školy zo 71 okresov Slovenska. Jedna materská a jedna základná škola zo všetkých prihlásených zároveň môžu získať detské ihrisko v hodnote 9958.18. Pre deti sú pripravené ceny v celkovej hodnote viac ako 53110.27.

Organizátor orientoval projekt na deti z materských a prvákov základných škôl, pretože sú najohrozenejšou skupinou. V novom školskom roku 2007/2008 absolvujú deti vzdelávacie aktivity o bezpečnosti prostredníctvom interaktívnych pedagogických materiálov. Súčasťou sú i výtvarné súťaže. Úlohou škôlkarov bude vytvoriť leporelá, prváci si zasa vyrobia vlastné prvácke noviny. Prácu detí ohodnotí krajská porota, najlepšie postúpia do celoslovenského kola.

Sledujte nás na sociálnych sieťach